Gdy sprzedajemy na targowiskach wielu klientów pyta nas o dodatki do ich kwiatów, czy to surfinii czy pelargonii lub innych. My zawsze staramy się doradzić najlepiej jak umiemy i zawsze opowiadamy szczegółowo o swoich roślinach, jak rosną, jak kwitną i co będzie do nich najlepsze oraz w jakim kolorze. Teraz postaramy się zrobić to samo, tylko „na papierze”.

Tak więc do Pelargonii rabatowych polecamy najczęściej białą „kaszkę” czyli Euforbię. Jest to roślina stojąca, tak samo jak Pelargonia, ma drobne gałązki, więc łatwo przeciska się między liśćmi Pelargonii i ślicznie kwitnie drobnymi, białymi kwiatuszkami. Świetnie komponuje się z intensywnym, czerwonym kolorem tych kwiatów.
Dość często zdarza nam się polecać również Smagliczkę – słodko pachnąca, wieloletnia (zimuje w gruncie) roślina, która płoży się po ziemi. Jest obficie obsypana małymi, białymi kwiatuszkami.
Do Pelargonii polecamy także czasem Mrozy, ze względu na swoje szaro-srebrne liście, które również pięknie wyglądają z nimi w duecie.
Na trzecim miejscu produktów polecanych do Pelargonii jest Korona Cierniowa. Są to drobne szaro-zielone gałązki które płożą się po ziemi i wczepiają się w nią. Kwitną białymi „kuleczkami”.

Do Surfinii lub wiszących Pelargonii polecamy najczęściej Lobelię (do białych Surfinii polecamy Fioletową a do kolorowych – Białą dla kontrastu), Bakopę (w kolorze kontrastującym, tak samo jak w przypadku Lobelii) lub Kocankę (która jest podobnej długości jak Surfinia), która ma po prostu zielono-szare liście i nie kwitnie.
Czasem także polecamy Sanwitalię czyli żółte „słoneczka” oraz jest podobnej długości do Surfinii (może deczko dłuższa).
Komarzyca równie ładnie się komponuje, jednak nie można jej zbyt „ciasno” z Surfnią sadzić.

Do niskich, kwitnących kwiatów rabatowych (np. Lodziki, Petunia) najczęściej polecamy Mrozy. Na prawdę naszym zdaniem najlepiej komponują się razem w duecie.

Do dużej ilości kwiatów (czy to rabatowych, czy balkonowych) polecamy również często Smagliczkę – jest to wieloletni kwiat, który rozrasta się po ziemi lub zwisa w donicy, kwitnie drobnymi – białymi kwiatkami i pachnie słodko-miodowo. Trzeba go wypróbować 🙂

Tak więc krótko mówiąc do kwiatów rabatowych z naszych dodatków polecamy (w kolejności): Mrozy, Euforbię, Korona Cierniowa, Smagliczkę.
Do balkonowych kwiatów polecamy: Kocankę, Bakopę, Sanwitalię, Lobelię, Komarzycę.

W razie pytań lub sugestii zapraszam do komentowania 🙂