Wielu klientów pyta nas podczas zakupów jak dbać o kwiaty które właśnie kupili. Co zrobić aby były ładne przez cały czas. Najwięcej pytań dotyczy właśnie kwiatów balkonowych gdyż i warunki w których rosną często są bardzo zmienne i wymagające. My w tym poście postaramy się odpowiedzieć na niektóre z nich.

Surfinie – kwiaty najpiękniejsze. Nie są one aż tak wymagające jakby się mogło wydawać. Wszystkie rodzaje surfinii mogą rosnąć zarówno na słońcu jak i w cieniu. Wymagają dużo wody i uwielbiają nawóz. My ze swojej strony polecamy do każdego podlewania dodawać trochę nawozu przeznaczonego do surfinii lub do roślin kwitnących a samo podlewanie wykonywać wieczorem, kiedy będzie już trochę chłodniej. To daje gwarancję, że kwiaty zostaną z nami aż do późnej jesieni i wciąż będą w znakomitej formie. W przypadku surfinii z dużymi kwiatami dobrze jest obrywać te już przekwitnięte. Te z mniejszymi kwiatami same je zrzucają. Dobrze jest też co około dwa tygodnie oberwać około 2 cm zakończeń najdłuższych gałązek. Dzięki takiemu zabiegowi surfinie będą jeszcze piękniejsze i jeszcze gęstsze.

Pelargonie zwisające – kwiaty najbardziej odporne. Są również jednymi z najmniej wymagających. Mogą rosnąć wszędzie, nie przeszkadza im również wiatr. Uwielbiają dużo wody. Jeśli chodzi o samą pielęgnację to postępujemy podobnie jak z surfiniami – czyli podlewamy z nawozem oraz najlepiej wieczorem. Kwiatów przekwitniętych nie trzeba obrywać gdyż same opadają.

Lobelia – kwiat gęsty i obficie kwitnący. Lubi półcień i sporo wody. Nie boi się wiatru. Bardzo odporny i mało wymagający.

Sanwitalia – ma bardzo długie gałązki. Uwielbia słońce i sporo wody.

Tunbergia – kwiat bardzo mocno zwisający a także pnący. Wczepia się gałązkami gdzie tylko może. Kwitnie bardzo obficie. Wymaga jedynie dużo wody z nawozem. Nie boi się wiatru ani słońca.

Komarzyca – posiada dość intensywny, miętowy aromat. Odstrasza komary. Nie ma specjalnych wymagań – jest bardzo prosta w hodowli.

Sundaville – jest rośliną wieloletnią, jednak dość trudną w przechowaniu. Na zimę trzeba ją zabrać do pomieszczenia i bardzo mało podlewać. Musi przebywać w pomieszczeniu z dostępem światła. Jeśli chodzi o hodowlę to także ma spore wymagania. Przede wszystkim musi mieć dużo ziemi i sporo wody. Można ją hodować zarówno jako zwisającą jak też pnącą. My polecamy do donicy wstawić drabinkę. Lubi półcień.

Pozostałe kwiaty z naszej oferty są jeszcze mniej wymagające i hoduje się je podobnie do surfinii lub pelargonii – czyli wystarczy je podlewać regularnie z nawozem.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do zadawania ich w komentarzu a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć.