Telefon +48 512 818 520
Otwarte Nd-Pn: 08:00 - 17:00 Wt-Pt: 8:00 - 17:00 Sob: 8:00 - 17:00
Telefon +48 512 818 520
Otwarte Nd-Pn: 08:00 - 17:00 Wt-Pt: 8:00 - 17:00 Sob: 8:00 - 17:00

FAQ

Klienci na co dzień zadają nam sporo pytań odnośnie kwiatów, ich hodowli, oraz nas samych. W tym miejscu postaramy się odpowiedzieć na większość z nich. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek jeszcze pytania lub propozycje odnośnie rozwinięcia zbioru FAQ, to prosimy o kontakt bezpośrednio na naszego mail’a lub poprzez formularz kontaktowy.

Czy Pelargonie rabatowe i okrywowe można sadzić w donicy?

Oczywiście! Wszystkie pelargonie można sadzić w donicach i trzymać na balkonie. Możemy nawet powiedzieć, że pelargonie okrywowe przepięknie wyglądają w dużych donicach na balkonie.

Kiedy najlepiej podlewać kwiaty?

Surfinie (i inne kwiaty balkonowe) najlepiej jest podlewać wieczorem. Jednak gdy jest bardzo gorąco należy podlewać je również rano. Dodatkowo radzimy każdemu, aby do każdego podlewania dodawał do konewki trochę nawozu do kwiatów balkonowych lub innych kwitnących. To spowoduje, że kwiaty zawsze będą piękne.

Czy begonię Solenię można sadzić na słońcu?

Oczywiście można, jednak lepiej będzie ona wyglądać gdy będzie rosła w cieniu lub półcieniu.

Czy prowadzicie sprzedaż również na rynkach i bazarach?

Oczywiście. Na samym początku sprzedawaliśmy tylko i wyłącznie na rynkach. Niedawno (w 2020 roku) w związku z komplikacjami jakie wynikły postanowiliśmy prowadzić sprzedaż również w miejscu gdzie prowadzimy gospodarstwo.

Aktualnie sprzedajemy w Międzyrzecu Podlaskim, Łosicach, Piszczacu oraz Terespolu.

Jakie kwiaty zwisające mogę posadzić na balkonie od wietrznej strony?

Osobiście na taki balkon polecamy Pelargonie wiszące lub Lobelie. A co z Surfiniami? Można sadzić ale tylko te krótsze i bardziej zwarte odmiany. Osobiście nie polecamy ich na balkony gdy mocno wieje wiatr.

Czy jak kupię większą ilość to dostanę rabat?

Przy większych zakupach praktycznie zawsze staramy się dawać jakiś gratis lub stosować odpowiednie rabaty 🙂 Chcemy aby każdy klient był zadowolony i dobrze nas wspominał 🙂

Czy prowadzicie sprzedaż wysyłkową?

Niestety nie prowadzimy takiej sprzedaży. Próbowaliśmy już to robić, jednak ani my, ani firmy kurierskie nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony kwiatom podczas transportu.

Czy prowadzicie sprzedaż do hurtu?

Oficjalnie nie prowadzimy takiej sprzedaży, jednak możemy sprzedać większą ilość kwiatów w atrakcyjnej cenie. Jednak wtedy wszystko jest ustalane indywidualnie z każdym klientem.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Niestety nie. Nie jesteśmy płatnikiem podatku VAT więc nie możemy wystawić faktury. Nie wystawiamy również rachunków. Prowadzimy tylko rejestrowaną działalność gospodarczą jako gospodarstwo rolne.

Czy Pelargonie można hodować w domu?

Tak, pelargonie można hodować w domu. Trzeba tylko zapewnić im odpowiednią ilość wody i słońca.

Czy można płacić kartą płatniczą?

Tak, od niedawna umożliwiamy taką opcję. Płacić zbliżeniowo kartą można w naszym gospodarstwie, na targowisku miejskim (przy rzece) w Międzyrzecu Podlaskim oraz w Piszczacu.

Co zrobić gdy posadzę kwiaty a przyjdzie mróz?

a) kwiaty w donicach – polecamy zabrać w cieplejsze miejsce i wystawić dopiero gdy temperatura odpowiednio wzrośnie

b) kwiaty w gruncie – polecamy odpowiednio okryć włókniną na czas mrozu

W każdym przypadku kwiaty należy podlewać dopiero gdy temperatura będzie powyżej 0 a nawet powyżej 5 stopni na plusie. W innym przypadku kwiaty wciąż mogą się „sparzyć”.